Aile çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Okul Destek Projesi sosyal ve ekonomik destek (SED) hizmetinden yararlanan çocukların ailelerine ve çevrelerine olan bağlarını güçlendirmek, çeşitli sosyal, sanatsal ve kültürel faaliyetlere katılmalarını sağlayarak kendilerine özgüven duygularını artırmak, çocukların okul dışı zamanlarını etkili bir şekilde değerlendirmek için faaliyete geçirilen sosyal hizmet içerikli bir projedir.
        Proje kapsamında çocuklara milli ve manevi değerlerimizi öğretmek amacıyla hem yerel etkinlikle, hem de kültürel ve tarihi geziler düzenlemek, çocuklara kitap okumayı sevdirmek ve okuma alışkanlığı kazandırmak gibi birçok faaliyet yer almaktadır.
        Dinar Sosyal Hizmet Merkez Müdürlüğü olarak, sosyal ve ekonomik destek hizmetinden faydalanan proje kapsamına 5. ve 8. Sınıf aralığında 22 öğrencimiz faaliyete katılmak istemiş ve etkinlik kapsamına alınmıştır.
        Bu kapsamda Ekim Ayı ilk etkinlik olarak İlçe Kaymakamımız Sayın Selami KAPANKAYA’yı makamında ziyaret eden öğrenciler, Kaymakamımızla sohbet etmişler, soru cevap yöntemi ile samimi bir ortamda Kaymakamımızdan bilgi almışlardır.
        Ziyarette bulunan bütün çocuklarımza Kaymakamımızca hediye takdim edilmiştir. 
 
İSAY2 Galeri