SPORDA VE YARISMALARDA DERECE ALAN SPK YATILI ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN KAYMAKAMIMIZA ZİYARET
 
 
Sermaye Piyasası Kurulu Yatılı Bölge Ortaokulunu Türkiye Geneli ve İl Düzeyinde başarı kazanmış idareci ve öğrencileri Kaymakamımız Sayın Selami KAPANKAYA’yı ziyaret etti.
 
Yaratıcı Çocuklar Derneği tarafından 2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminde beşincisini düzenlediği “Samsung Geleceğin Mucitleri” bilim yarışmasında “Çift Fileli Masa Tenisi” adını verdiği projesi ile yarışmada birincilik ödülünü almaya hak kazandı. Düzenlenen yarışmada öğrencimiz Elmas Beyza Yılmaz birincilik ödülü ile ilçemizin ve kendi adını yarışmaya altın harflerle yazdırarak başarıya imzasını attı. İlçemizi temsilen Samsung Geleceğin Mucitleri bilim yarışmasına katılmış ve projesi ön elemeyi geçerek ulusal çapta ilk 10 proje arasına girmeyi başarmıştır.
Yapmış olduğu çift fileli masa tenisi adını verdiği projesi ile birincilik ödülünü almaya hak kazanan öğrencimiz, Yaratıcı Çocuklar Derneği Başkanı Didem ÇAPA ve Samsung Elektronik Türkiye Başkanı DaeHyun KİM imzalı plaket ödülünü almıştır.
 
Ayrıca SPK YBO Küçük Kızlar Voleybol Takımı  Afyonkarahisar İl 1. SPK YBO Küçük Erkekler Voleybol Takımı ise il 3. Olmuştur.
İlçe Kaymakamı Kapankaya; bu başarılarda emeği geçen başta Aileleri, İdareci ve Öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizi tebrik ederek, başarılarının devam etmesini diledi. 
 
İSAY2 Galeri