Valimiz Sayın Mustafa TUTULMAZ İlçemizi Ziyaret Etti.
 
 
Afyonkarahisar valimiz Sayın Mustafa TUTULMAZ İlçemize bağlı Tatarlı Beldesi ve Kınık Köyünde bir dizi ziyaret ve Afyon Kocatepe Üniversitesi tarafından yaptırılan kütüphane açılışına katıldı.
Tatarlı Kasabasında Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Rabia Aslantürk’ün girişimleriyle Afyon Kocatepe Üniversitesi tarafından yaptırılan kütüphane Vali Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla açıldı. 
Açılışa Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra AKÜ Rektörü Mustafa Solak, Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Tatarlı Belediye Başkanı Ramazan Gümüş, il ve ilçe protokolü katıldı.
Açılıştan Sonra Sınıfları gezen ve öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Tutulmaz tarafından öğrencileri hediye takdim edildi. Kendisinin de köyde doğduğunu belirten Vali Tutulmaz, bunun hedeflere ulaşmak için bir engel taşımadığına değindi. Vali Tutulmaz: “Yeter ki gerekli istek ve gayret olsun. Çocuklarımız gayretli olur ve hedeflerini çok iyi seçerlerse elde edemeyecekleri bir şey olmaz. Hiç kimse olumsuzluğa kapılmasın. Son yapılan düzenlemelerle ülkemizde fırsat eşitliği üst düzeydedir. Bir köylü vatandaşımız Cumhurbaşkanı dahi olabilir. Bazı ülkelerde bu imkân yoktur. Krallıkla yönetilen ülkeler bu şekildedir. Onun için bizler her fırsatı değerlendirelim” diye konuştu.
Sonrasında Tatarlı Belediye Başkanlığını ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, Başkan Ramazan Gümüş’ten kasabadaki çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Vali Mustafa Tutulmaz inşaatları devam eden 16 derslikli lise okul binası ve kapalı pazar yerinde de incelemelerde bulundu, çalışmalardaki son durum hakkında yetkililerden bilgiler aldı.
Tatarlı Cumhuriyet Ortaokuluna da ziyarette bulunan Vali Mustafa Tutulmaz öğrencilerle bir araya geldi. Sınıflara giren ve ders gören öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Mustafa Tutulmaz, öğrencilere çok çalışmalarını, kitap okumalarını, hayal kurmalarını ve kendilerine hedefler koymalarını tavsiye etti. Vali Tutulmaz: “Hayaller kurun ve o hayalleri gerçekleştirmek içinde çalışın. Kendinize inanın. Başarmak için gayret gösterin. Sizler bu ülkenin ve bizlerin geleceğisiniz. Gelecek sizinle şekillenecek. Sizler başarılı olun ki geleceğimiz emin ellerde olsun” dedi.
Tatarlı Ziyaretlerinin ardında Kınık Köyüne geçen ve “Köyümün Yaşlıları Köyümün Misafiridir.” Projesi kapsamında yaşlılara verilen hizmeti yerinde inceleyen Vali Mustafa Tutulmaz; “Yaşlılarımız bizlerin baş tacıdır. Onlara hizmet etmek ve onların istek ve ihtiyaçlarını yerine getirmek bizleri asli vazifeleri arasında yer almaktadır. Zaten Allah ömür verirse bir gün bizlerde yaşlanacağız. Onun için yaşlılarımıza çok iyi davranmalı ve onların her zaman yanında olmaya gayet etmeliyiz. Bu güzel hizmet sayesinde de yaşlılarımız hem sıcak yemek imkânına kavuşmuş hem de yemek zamanlarında yalnızlıklarını paylaşabilecekleri arkadaşları bulmuş oluyorlar. Ben bu anlamda yaşlılarımızın kalbine dokunan ve yaşlılarımızı daha mutlu yapan projeye destek olan herkese teşekkür ediyorum. ” dedi.
Kınık Köyünde ikamet eden Şehit İbrahim Sargın’ın ailesine ziyarette bulunarak tüm şehitleri rahmet ve minnetle andı. Vali Mustafa Tutulmaz'ın ziyareti sırasında Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, Tatarlı Belediye Başkanı Ramazan Gümüş ve şehidin kardeşi Kınık Köyü Muhtarı Adem Sargın hazır bulundular.
Ziyareti sırasında şehit ailesinin istek ve taleplerini dinleyen Vali Mustafa Tutulmaz; “Öncelikle ülkemizin bekası için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizi rahmet, minnetle ve şükranla anıyorum.  Ülke olarak halen iç ve dış düşmanlara karşı vatanımızın bütünlüğünü korumak için şehitler vermekteyiz. Bizler de şehitlerimiz sayesinde bugünkü sınırlarımıza, bayrağımıza ve hürriyetimize sahibiz. Şehitlerimiz bizlere vatanımızı emanet ederken; bizler hem vatanımızı, hem de şehit ailelerimizi emanet bildik. Bu anlamda şehit ailelerimizin her zaman yanında olduğumuzu belirterek, kendilerinin istek ve taleplerinin bizler için önemli olduğunu vurgulamak isterim” dedi. 
Vali Mustafa Tutulmaz Kınık Köyü programı kapsamında köy sakinleriyle de bir araya gelerek istek, talep ve önerilerini dinledi.
 
İSAY2 Galeri